Doradca Studenta

Oszustwa na Facebooku

Szukasz pomocy w pisaniu prac na Facebooku - uważaj na oszustwa

Okres sesji to zawsze wytężony czas pracy dla naszego działu pomocy prawnej. W tym roku jednak oszukanych jest wyjątkowo wielu. Powód? Pojawienie się na Facebooku zorganizowanych grup przestępczych udających osoby pomagające pisać prace.

 

Dlaczego należy omijać tanie oferty z grup z Facebooka?

Studenci szukają tanich ofert. Ale gdzie je znaleźć? - myśli student. Ach, pewnie tam, gdzie usługodawca nie musi płacić za reklamę – na Facebooku.  NIC BARDZIEJ BŁĘDNEGO!!!

Nie jest prawdą, że konta na FB dają wiarygodność osobie, która oferuje usługi. Bądźmy szczerzy, w przypadku pisania prac na zamówienie nikt się z tym nie obnosi. Konta oferujących te usługi są zatem zakładane na fałszywe dane. Sprawdziliśmy 10 takich ofert. 9 z nich zawierała fałszywe profile osób prywatnych, jeden był stroną FB osoby udającej  firmę (oczywiście kolejny sposób na podszywanie się pod prawdziwe firmy).

Lajki? Nie bądźmy naiwni. Kupione. Przecież klient, który zakupił pracę i obronił ją jako własną, nie przyzna się do tego lajkując czy wstawiając pozytywny komentarz. FB przeglądać może promotor – zwykle mamy go przecież dodanego do znajomych, koledzy z uczelni mogą donieść o tym, że ktoś uzyskał dyplom  w nieuczciwy sposób. Nikt więc świadomie nie lajkuje takich ofert i nie przyzna się, że z nich korzystał. Na pewno nie na Facebooku, publicznie, żeby wszyscy to widzieli.

Anonimowość w grupach? Anonimowi to są oszuści działający pod fałszywymi profilami, ale nie Wy, drodzy Studenci szukający gotowych prac. Oszust wie o Was wszystko – co i gdzie studiowaliście, gdzie chodzicie i po co, z kim śpicie, o czym myślicie. Wszystko. Facebook to wszakże kopalnia informacji o Was. Więc na pewno będziecie szantażowani.

 

Dlaczego oszuści polują na studentów przez Facebooka?

Zwyczajny oportunizm. Oszuści zakładają, że poszkodowany student nie zgłosi sprawy policji. Kompromitująca go zwykle korespondencja to uniemożliwia. A dodatkowo ma Was w garści. Wie o Was wszystko, a Wy o nim nic. Przecież jego profil to fałszywka. Dopóki oszustwa były dokonywane za pomocą zwykłych stron www, łatwiej było namierzyć oszusta. Wprawny informatyk znający odpowiednie narzędzia był w stanie w ciągu kilku minut zlokalizować sprawcę i ustalić jego dane. Z Facebookiem nie ma tak łatwo. Problem z ustaleniem danych sprawców oszustw posługujących się fałszywymi profilami ma nawet Policja. Oczywiście są w stanie to zrobić, jednak jest to proces żmudny i bardzo pracochłonny  i czasochłonny.

 

Zorganizowane grupy przestępcze na Facebooku

Szczególnie przestrzegamy przez kilkoma grupami rzekomo zajmującymi się pisaniem mającymi  odpowiednio ponad 2,5 tys. i 1,5 tys. członków (azjatycki handel lajkami i uczestnictwem w grupach kwitnie, to nie są prawdziwi członkowie grup). Działa też kilka mniejszych grup. Przestrzegamy przed korzystaniem z takich ofert. Korzystanie z nich nie kończy się dobrze.  Lepiej wybrać nieco droższą, ale pewną, firmową ofertę, sprawdzić dane przez CEIDG (jak sprawdzić  ofertę przeczytasz w naszym artykule tutaj), niż tracić pieniądze, nerwy a często całe studia przez to, że chciało się zaoszczędzić parę złotych. Nie warto.

 

Reasumując,   szukasz pomocy w pisaniu prac? Lepiej wybierz dużą, sprawdzoną  firmę. Jeśli nie poleci Ci jej kolega, który korzystał, nie szukaj na Facebooku. Znaną markę sprawdzisz też w Internecie, a pseudo redaktor wolny-strzelec może zmieniać tożsamość co chwilę.

 

Zobacz inne artykuły:

Prace po 12 zł/strona - horror w JSA

Tanie prace – jak osoby prywatne oszukują klientów. Horror raportu JSA

Pisanie prac - opinie o osobach prywatnych

Ratunku! Zostałem oszukany!

JSA - jak uniknąć plagiatu

.

 

.

 

Pisanie prac - oszustwa na Facebooku
13 lutego 2020
Pisanie prac opinie - jak znaleźć wiarygodne opinie o serwisach

Strona główna | O nas | Rankingi | Porady | Kontakt

 

Pisanie prac - rankingi,

opinie

KONTAKT