Pisanie prac oszustwa w sieci
24 maja 2023

Pisanie prac oszustwa w sieci

Pisanie prac oszustwa. Uwaga na "wilki w owczej skórze". Nie daj się oszukać!

PONIŻEJ PREZENTUJEMY LISTĘ TEGO, NA CO POWINNIŚCIE ZWRÓCIĆ UWAGĘ DECYDUJĄC SIĘ NA ZLECENIE NAPISANIA PRACY MAGISTERSKIEJ, LICENCJACKIEJ LUB INNEJ.

 

 

  1. Wybieraj firmy, które mają biuro obsługi w realu, nie tylko wirtualne

Jeśli ktoś nie ma biura i zarejestrowanej działalności gospodarczej, którą można sprawdzić w CEIDG lub KRS, powinno to wzbudzić czujność. Każda legalnie działające firma zarejestrowana w CEIDG (lub w przypadku spółek prawa handlowego - KRS) musi mieć adres siedziby. Bez tego nie można zarejestrować działalności gospodarczej. Dane legalnie działających firm można sprawdzić na rządowej stronie www.firma.gov.pl.

Tutaj mała uwaga. Nie każda firma w branży pisania prac prowadzi biuro obsługi klienta, gdzie można fizycznie zawrzeć umowę lub odebrać zamówienie, niektóre decydują się na wersję hybrydową - np. możliwy jest tylko odbiór zamówień na miejscu, a umowy zawiera się zdalnie, co znacznie ułatwia pracę i obniża koszty, ale adres siedziby musi być podany we wpisie działalności gospodarczej. Bez tego nie ma firmy.

Nie ufaj więc pseudo "firmom" bez biura. Niektóre serwisy podszywają się pod legalne firmy. Jeśli Cię oszukają lub nie dotrzymają warunków zamówienia - nie masz kogo ścigać, a prawdopodobnie będą Cię jeszcze szantażować! Ryzyko jest bardzo duże!

Przed złożeniem zamówienia zawsze należy sprawdzić dane firmy. Przy działalności prowadzonej internetowo firma ma obowiązek podania danych umożliwiających jej identyfikację poprzez CEIDG lub KRS. Jeśli tych danych nie ma na stronie, chociaż powinny się tam znaleźć – nie wstydź się pytać. Jeśli ktoś udziela wymijającej odpowiedzi lub nie chce podać danych, nie korzystaj z takiej oferty, choćby wydawała się najlepsza – to na pewno oszustwo!

Unikaj ofert w 100% wirtualnych - np. firm bez biura, ofert osób prywatnych bez lokalizacji miejsca zamieszkania potwierdzonego w dokumencie tożsamości. Pojawienie się dowodów osobistych bez danych adresowych niewątpliwie ułatwiło życie oszustom, więc jeśli nie można potwierdzić adresu, należy żądać potwierdzonego dokumentem PESEL-u (na jego podstawie można dochodzić swoich praw na drodze sądowej).
 

  1. Pisanie prac oszustwa - uwaga na niskie ceny:

 niska cena=plagiat lub inne oszustwo

Czy naprawdę sądzisz, że prawdziwy pracownik naukowy z tytułem magistra lub doktora będzie pracował za stawki niższe niż student w KFC lub MacDonaldzie albo sprzątaczka? Nie po to się tyle uczył.

Niskie ceny sugerują dwie opcje:

Pisanie prac oszustwo # 1
- całkowite oszustwo - czyli ktoś zażąda wpłaty na konto (zwykle poprzez anonimowe formy płatności jak np. PayPal itp.) i będzie bardzo przekonujący, ale po opłaceniu usługi kontakt się urwie i nie będzie  ani pracy, ani pieniędzy;

Pisanie prac oszustwo # 2
- wprowadzenie w błąd – czyli usługa niezgodna z pierwotnymi ustaleniami, prace nie na temat, niskiej jakości, gdyż pisane przez osoby przypadkowe, bez kwalifikacji, zapewnienie, że prace są pisane od podstaw, a w rzeczywistości tak nie jest, plagiat itp.

 

  1. Pisanie prac oszustwa - brak umowy. Bezwzględnie wymagaj umowy - tylko ona chroni twój interes

Wiele osób obawia się podania danych w tego typu umowie. Tymczasem nic bardziej błędnego. Dobrze sformułowana umowa chroni interesy obu stron – także Twoje. Ponadto profesjonalnie sformułowana umowa (profesjonalnie, a więc przez firmę, którą stać na prawnika, w przeciwieństwie do osoby prywatnej, która raczej nie poniesie takiego wydatku) jest w 100% legalna. Ponadto, umowa zapewniać powinna realizowanie usługi z zachowaniem przepisów prawa.
Nie obawiaj się więc szantażu. Taka umowa Cię przed nim chroni. Możesz się go natomiast obawiać nie mając umowy. Jeśli nie napisano dokładnie, co ma obejmować usługa i w jakich ramach prawnych możesz z niej korzystać - lepiej nie ryzykuj. Uczciwa firma nie boi się więc umowy, bo się z niej wywiąże, a od Ciebie nie musi pobierać zaliczek.

 

  1. Pisanie prac oszustwa: dyskrecja – dobrze czy źle?

Dyskrecja powinna być zapewniona, ale w granicach zdrowego rozsądku. Legalnie działające firmy zapewniają politykę prywatności w ramach RODO. Należy co prawda podać swoje dane na potrzeby realizacji usługi, jednak są one chronione przez RODO. Firmy mają wielu klientów i żeby mogły prawidłowo ich obsłużyć potrzebują danych do identyfikacji zamówienia. To normalne, że twoje dane pojawiają się na umowie, czy w przelewie, gdyż służą one prawidłowemu procesowi rozliczenia płatności lub udzieleniu imiennej licencji na pracę.
Bezwzględnie uważaj natomiast na takie oferty jak: „pełna dyskrecja”, „100% anonimowość” itp. To zwykle oszustwo. Płacąc za usługę, odbiorca i tak widzi twoje dane osobowe, ale jeśli płacisz przez PayPal, Payu itp. ty nie widzisz jego danych. Dla kogo zatem ta dyskrecja i anonimowość? Nie dla ciebie. Ma ona raczej zapewnić anonimowość oszustom.

 

  1. Pisania prac oszustwa - plagiat! Żądaj pokazania raportu z systemu Plagiat.pl - nie ufaj zapewnieniom

Obecnie jedynym komercyjnym systemem, jaki może zapewnić gwarancję jest Plagiat.pl. z którego jeszcze do niedawna korzystały uczelnie. Od 1 stycznia 2019 r. został zastąpiony tańszym i dużo gorszym systemem - JSA, który niestety nie jest dostępny w opcji komercyjnej, umożliwiającej serwisom sprawdzenie pracy. Jeśli serwis nie udostępnia raportu lub każe wykonać we własnym zakresie - nie ufaj tym ludziom - mają coś na sumieniu. Uważaj też na podróbki – program anty-plagiat.net. Najczęstsza strategia oszustów to wymijające odpowiedzi  zachęcanie do samodzielnego sprawdzenia, a potem po wpłacie pieniędzy kontakt się urywa.

Tu jednak też nie ma 100% pewności - ostatnio pojawiły się oferty przechodzące pozytywnie przez Plagiat.pl. ale nie przez JSA - więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

  1. Pisanie prac oszustwa - szara strefa. Nie ufaj osobom prywatnym

Kryje się tu wielu oszustów. Co prawda nie musi tak być, ale jest to częste, ponieważ dane tych osób w przeciwieństwie do firm są chronione i łatwiej ukryć swoje przewinienia. Ponadto nie mając żadnej umowy ciężko egzekwować jakąkolwiek reklamację. Zdarzają się również przypadki szantażu. A najwięcej takich trefnych ofert jest na Facebooku...

 

  7. Pisanie prac oszustwa na Facebooku. Oferty z grup Facebookowych omijaj szerokim łukiem

Wiele osób szukając pomocy w pisaniu prac w pierwszym odruchu zagląda właśnie na Facebooka lub inne media społecznościowe. Pokolenie Z nie potrafi sobie wyobrazić życia bez sociali, więc odruchowo właśnie tam szuka również tego typu ofert. Nie róbcie tego! Jest to najgorsze z możliwych miejsc do szukania tego typu ofert. Dlaczego?

Już na etapie zapytania ofertowego odsłaniacie przecież w ten sposób nie tylko wszystkie swoje dane osobowe, ale też całą masę osobistych informacji o Was. Pomyślcie, w jaki sposób te informacje mogą być wykorzystane przez osobę, która ma złe zamiary. Możecie potem być szantażowani na wiele sposobów.

Unikajcie także grup facebookowych mających na celu rzekomą pomoc w pisaniu prac. Osoby, które działają w takich grupach zazwyczaj mają konta stworzone na fałszywych profilach, niemających nic wspólnego ich prawdziwymi danymi. W przypadku problemów z zamówieniem będziecie zatem praktycznie bezbronni i łatwo padniecie ofiarą oszustów. Jedynie na wniosek policji można namierzyć prawdziwe dane takich osób, jednak życzymy powodzenia, jeśli przy okazji nie poniesiecie odpowiedzialności karnej za próbę popełnienia przestępstwa z artykułu 272 kodeksu karnego (poświadczenie nieprawdy co do autorstwa pracy). Facebookowi oszuści czują się zatem kompletnie bezkarni i nigdy nie należy korzystać z tego typu ofert.

Niektórzy studenci tkwią w błędnym przekonaniu, że skoro Facebook i grupy na nim działające są usługami bezpłatnymi, to nieco zaoszczędzą na kosztach zamówienia pracy. Szukają też ofert osób prywatnych, które działają w szarej strefie, nie płacąc podatków, co również może przekładać się na niższą cenę wyjściową usługi. Wiadomo, student zamożny nie jest i oszczędzać musi.  Ale czy warto ryzykować? Pomyślcie, co się stanie, jeśli taka osoba zostanie namierzona przez służby skarbowe z tytułu niepłacenia podatków. W ostatnich latach tego typu kontrole są bardzo nasilone i przede wszystkim wymierzone w osoby, które oficjalnie nie pracują lub ich zarobki z tytułu pracy są niskie natomiast na konta wpływa sporo pieniędzy. Zmiany, jakie wprowadził pakiet ustawowy Polski Ład od 1 stycznia 2022 r. znacznie ułatwiają namierzanie osób niepłacących podatków. Dzięki informatyzacji systemów obsługi podatkowej urząd skarbowy ma prawo zaglądać na konta podatników, może więc bardzo łatwo takie osoby odnaleźć i pociągnąć do odpowiedzialności. W postępowaniu karno-skarbowym wypłyną wszystkie dane klientów oraz to, za co płacili takiej osobie. Nie trzeba nadmieniać, że wszystkie osoby, które uzyskały dyplom ukończenia studiów dzięki oszustowi podatkowemu stracą go, a dodatkowo muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną z tytułu artykułów 272 i 273 kodeksu karnego, co jest zagrożone nawet karą więzienia. Takich przypadków było już zresztą w Polsce kilka.

Ostateczne koszty skorzystania z ostatnio typu ofert mogą zatem okazać się bardzo wysokie i wiązać się z utratą nie tylko możliwości podejścia do obrony i uzyskania dyplomu, ale też zmarnowania sobie życia z tytułu poniesienia odpowiedzialności karnej za świadome oddanie pracy cudzego autorstwa jako własnej. Nawet jeśli sprawa nie skończy się więzieniem, w dokumentacji taka osoba jest traktowana jako karana, więc o ciekawej karierze zawodowej może zapomnieć.  Takie konsekwencje ciągną się za człowiekiem przez całe życie. Zastanówcie się czy warto.

 

  8. Pisanie prac oszustwa - sprzedaż praw autorskich

W polskim systemie prawnym prawa autorskie są niezbywalne. Można jedynie przekazać odpłatnie autorskie prawa majątkowe, które w przypadku studentów nie mają znaczenia. Nie możesz więc kupić praw autorskich do pracy. Nie stanie się ona twoją własnością, jakbyś napisał ją sam. Taka "transakcja" jest nieważna w mocy prawa, czyli tak, jakby nie miała miejsca. Jeśli ktoś twierdzi inaczej - kłamie!!! Omijaj szerokim łukiem takie "oferty". Możesz natomiast wybrać licencję. Udzielają jej firmy zajmujące się profesjonalnie tworzeniem wzorców prac magisterskich, licencjackich itp. Taka opcja jest bezpieczna.
 

  9. Uważaj na marketing szeptany

Niekiedy na różnych forach pojawiają się liczne pozytywne opinie o jakimś serwisie lub osobie. Powinno to wzbudzić czujność z co najmniej dwóch powodów:

- Klienci korzystający z tego typu pomocy niechętnie przyznają się publicznie do tego, że musieli z niej skorzystać. Jest to dla wielu swego rodzaju tabu, przyznanie się do własnej słabości, nieudolności itp., chociaż nie musi być tak w rzeczywistości.

- Oddanie na uczelni pracy napisanej przez inną osobę stanowi przestępstwo poświadczenia nieprawdy, a więc podlega karze z art. 272 k.k., zagrożonej do 3 lat więzienia. Czy zatem watro się tym chwalić i narażać na namierzenie przez organy ścigania? Sami sobie odpowiedzcie…

 Nikt zatem z czystej wdzięczności nie będzie się chwalił na forum publicznym, że ktoś napisał za niego pracę, a on ją oddał w niezmienionej formie. No chyba, że wdzięczność jest tak wielka, że zagłusza zdrowy rozsądek.

Zauważcie też, że firmy z tradycjami nie stosują takich strategii promocji na darmowych forach. Jeśli firma świadcząca takie usługi jest naprawdę dobra, powinno być o niej jak najmniej komentarzy na forach albo wręcz wcale. Taka firma przyciąga klientów z polecenia: znajomi znajomym, ale nie publicznie w sieci.

 

Poniżej sprawdzona, bezpieczna oferta:

 

 

.

Zobacz inne artykuły:

Prace po 12 zł/strona - horror w JSA

Tanie prace – jak osoby prywatne oszukują klientów. Horror raportu JSA

Pisanie prac opinie o osobach prywatnych

Ratunku! Zostałem oszukany!

JSA - jak uniknąć plagiatu

 

Pisanie prac opinie rankingi polecane

Doradca Studenta

Pisanie prac opinie, rankingi

Strona główna | O nas | Rankingi | Porady | Kontakt

 

Pisanie prac opinie rankingi polecane